مدرسه موسیقی شهـر آشـوب

مدرسه موسیقی شهـر آشـوب

ما در آموزشگاه موسیقی نوای شهر آشوب سعی کردیم تا نگاه متفاوتی به یادگیری موسیقی داشته باشیم. کلاس‌های فردی و مدرسه موسیقی؛ دو بخش بسیار مهم و اصلی در آموزشگاه است. آموزشگاه نوای شهرآشوب در تلاش است که با ایجاد بستری برای موسیقیدان‌های آینده، آن‌ها را به فعالیت در کلاس‌های گروهی مجموعه با یکدیگر در یک محیط آکادمیک با نظارت مدرسین آموزشگاه تشویق کند. کلاس‌های فردی: کلاس‌هایی که هنرجو به مدت 30 دقیقه به صورت انفرادی در شرکت می‌کند. مدرسه موسیقی: فعالیت‌های گروهی، ورکشاپ‌ها و کلاس‌های علوم موسیقی و ...
دوره ها
مدرسه موسیقی

درباره مدرسه موسیقی نوای شهرآشوب

ما در آموزشگاه موسیقی نوای شهر آشوب سعی کردیم تا نگاه متفاوتی به یادگیری موسیقی داشته باشیم. کلاس‌های فردی و مدرسه موسیقی؛ دو بخش بسیار مهم و اصلی در آموزشگاه است. آموزشگاه نوای شهرآشوب در تلاش است که با ایجاد بستری برای موسیقیدان‌های آینده، آن‌ها را به فعالیت در کلاس‌های گروهی مجموعه با یکدیگر در یک محیط آکادمیک با نظارت مدرسین آموزشگاه تشویق کند. 

مدرسه موسیقی به دو بخش "موسیقی کلاسیک ایرانی" و "موسیقی کلاسیک غربی" تقسیم می‌شود: در بخش موسیقی کلاسیک ایرانی به تدریس دروسی مانند: ساز تخصصی، سلفژ و دیکته شنوایی، سلفژ ایرانی، تئوری موسیقی غرب، تئوری موسیقی ایرانی، تاریخ موسیقی ایران، سازشناسی ایرانی، بداهه نوازی، گروه نوازی، ارکستر و ... پرداخته می‌شود. در بخش موسیقی کلاسیک غربی به تدریس دروسی مانند: ساز تخصصی، سلفژ و دیکته شنوایی، تئوری موسیقی غربی، تاریخ موسیقی غرب، هارمونی، فرم و آنالیز، سازشناسی غربی، گروه نوازی، ارکستر و ... پرداخته می‌شود

کلاس‌های فردی: کلاس‌هایی که هنرجو به مدت 30 دقیقه به صورت انفرادی در شرکت می‌کند.

مدرسه موسیقی: فعالیت‌های گروهی، ورکشاپ‌ها و کلاس‌های علوم موسیقی و ...

کلاس های فعال مدرسه موسیقی

کلاس‌های همنوازی: همانطور که می‌دانید در قرون اخیر، در دوره‌های آموزشی موسیقی، همیشه تک‌‌نوازی بر همنوازی مقدم بوده است. از آنجا که همنوازی یک مقوله‌ی آکادمیک و یکی از ارکان اصلی نوازندگی است، نیاز به آن همیشه احساس می‌شود، بخصوص در هنرجویانی که موسیقی را به عنوان رشته‌ی تحصیلی؛ و در مقاطع آکادمیک دنبال نمی‌کنند.

دوره‌های همنوازی شهرآشوب در جهت رفع این نیاز برگزار می‌شود تا فضای لازم برای هنرجویان فراهم کند. همنوازی یا گروه‌نوازی، همان هماهنگی جمعی است که به آن آنسامبل گفته می‌شود.

آنسامبل از ارکستر کوچک‌تر است و معمولا با سازهای هم‌خانواده تشکیل می‌شود. این گروه‌ها بسته به تعداد نوازنده و نوع قطعه به گروه‌های دونفره (دوئت)، سه‌نفره (تیریو)، چهارنفره (کوارتت)، پنج‌نفره (کوئینتت) و ... شناخته می‌شوند. سبب این اتفاق ایجاد انگیزه برای تمرین بیشتر، آشنایی با آداب صحنه، افزایش علم و سواد اجرا، کسب اعتماد به نفس برای هنرجویان، غلبه بر استرس آن‌ها و در نهایت ورود هنرجویان به ارکستر است.

 کلاس‌های کر: گروه کر یکی از انواع گروه‌های موسیقایی است. گروه کر متشکل است از چندین خواننده در محدوده‌های صوتی متفاوت. محدوده صوتی بانوان به صورت کلی به سه دسته سوپرانو (زیرترین بخش صدایی)، متسوسوپرانو (بم‌تر از سوپرانو و زیرتر آلتو) و آلتو (محدوده صوتی بم برای بانوان) تقسیم می‌شود. محدوده صوتی مردان به صورت کلی به سه دسته تنور (محدوده صوتی زیر برای مردان)، باریتون (بم‌تر از تنور و زیرتر از باس) و باس (محدوده صوتی بم برای مردان) تقسیم می‌شود.

کلاس‌های کر آموزشگاه نوای شهرآشوب به سه گروه سنی کودک، نوجوان و جوان، و بزرگسال تقسیم می‌شود. در این کلاس‌ها هنرجویان بعد از قبولی در آزمون ورودی و تعیین گروه صوتی توسط مدرس، در کنار هم قطعات مشخص شده را همخوانی می‌کنند. علاوه بر این در جهت تقویت دانش موسیقایی هنرجویان و تاثیر آن در خوانندگی، هنرجویان قبل از شروع کلاس در کلاس‌های سلفژ و تئوری شرکت می‌کنند.

در مدرسه موسیقی نوای شهر آشوب هنرجویان به سه گروه سنی تقسیم میشوند: گروه سنی 8 تا 12 سال گروه سنی 12 تا 18 سال گروه سنی 18 سال به بالا مراحل ورود به مدرسه موسیقی: 1- انتخاب کلاس گروهی مورد نظر 2- شرکت در جلسه معارفه و تعیین سطح 4- خرید حق عضویت شش ماهه مدرسه موسیقی 5- شرکت در کلاس های علوم موسیقی، ورکشاپ ها، و ...

برای ورود به مدرسه موسیقی باید در کلاس‌های همنوازی و کر آموزشگاه شرکت کنید. در ورکشاپ‌هایی که برگزار می‌شود حضور داشته باشید و در اجرا یا برنامه‌های کافه حضور داشته باشید.

تیم مدرسه موسیقی نوای شهرآشوب

سوگل کهنمویی
سوگل کهنموییمدرسه موسیقی
دبیر اجرایی مدرسه‌ی موسیقی
سارا کریمی
سارا کریمیمدرسه‌ی موسیقی
برنامه‌ریز طرح مدرسه‌ی موسیقی

ارتباط با مدرسه موسیقی نوای شهرآشوب

لطفا نام را وارد نمایید.
شماره موبایل ۱۱ رقمی را وارد کنید .
لطفا ایمیل را وارد کنید .
لطفا تجریه گروه نوازی را وارد کنید .
لطفا ساز تخصصی را وارد کنید .
لطفا تاریخ شروع نوازندگی را وارد کنید .
لطفا نام گروه هایی که در آن عضو بودید را وارد کنید .
لطفا وضعیت را وارد نمایید.
لطفا نحوه آشنایی را وارد کنید .
لطفا متن را وارد کنید .

سوالات متداول مدرسه موسیقی