پیانو

پیانو

پیانو مشهورترین ساز زهی و یکی از خوش صدا ترین سازها است. این ساز ابتدا حدود سال 1700 میلادی در ایتالیا اختراع شد. با پیانو می‌توانید سبک‌های متنوع مانند: کلاسیک، پاپ و راک را بنوازید.
ثبت نام

پیانو

معرفی ساز پیانو

پیانو یکی از خوش صداترین سازها است. این ساز پرکاربرد در صنعت موسیقی حدود سال هزار و هفتصد میلادی در ایتالیا اختراع شد. اسکلت ظاهری این ساز از یک جعبه چوبی بزرگ ساخته شده که درون آن: سیم، چکش، صفحه صدا و خرک‌ها وجود دارد. با فشار دادن کلاویه‌های صفحه کلید می‌توان صدای پیانو را شنید. ساز پیانو 3 پدال قدرتمند برای کنترل صدا و طولانی کردن نت دارد. با استفاده از این سه پدال می‌توانید کنترل صدای ساز را در اختیار بگیرید و سبک های متنوع مانند: کلاسیک، پاپ و راک را بنوازید. استفاده از این ساز محدودیت سنی ندارد و تمام افراد می‌توانند این ساز مادر را آموزش ببینند و از نواختن آن لذت ببرند.

تاریخچه

ظاهر پیانوهای اولیه شبیه به ساز قدیمی؛ هارپسیکورد بود. هارپسیکورد سیستم صوتی قوی با شدت گوناگون نداشت. فردی بنام بارتولومئو کریستوفوری که نوازنده هارپسیکورد بود، در سال هزار و هفتصد میلادی در ایتالیا پیانو را اختراع کرد. پیانو ساخته شده توسط این نوازنده با استعداد مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفت و به صنعت موسیقی در آن زمان رونق قابل توجهی داد. پیانوی ساخته شده در ابتدا؛ پیانو فورته نام داشت. پیانو فورته با گذشت زمان دچار تحول شد و با تغییرات اساسی به شکل پیانو امروزی تبدیل شد.

طراحی و ساخت پیانو

پیانو از یک جعبه چوبی نسبتا بزرگ و سنگین ساخته شده است. درون این جعبه خوش صدا؛ سیم به همراه چکش، صفحه صدا و خزک وجود دارد. نواختن پیانو با ضربه زدن به صفحه کلید شروع می‌شود.

 تجهیزات و لوازم جانبی

  • صفحه کیبورد
  • دسته کلید
  • پدال‌های پیانو
  • صندلی

صدا و خصوصیات پیانو

پیانو را به عنوان ساز چند صدایی می‌شناسیم. با استفاده از پیانو می‌توان صداهای متفاوت از نرم و لطیف تا قوی و محکم تولید کرد. همین ویژگی باعث شده تا از آن در گروه سازهای کلاسیک و پاپ استفاده کرد.

 پیانو مناسب چه کسانی است؟

یادگیری پیانو محدودیت سنی ندارد و تمام افراد می‌توانند با تکرار و تمرین در کنار استاد ماهر این ساز خوش صدا را آموزش ببینند. برای شروع می‌توانید از پیانو الکتریکی یا کیبورد استفاده کنید و بعد به سراغ پیانو بروید.

 یادگیری پیانو در شهر آشوب

در شهر آشوب بعد از مشاوره گرفتن و تعیین سطح شما به استادان حرفه‌ای و کاربلند ارجاع داده می‌شوید. بعد از ثبت نام و انتخاب استاد می‌توانید این ساز خوش صدا را یاد بگیرید. برای شروع به قسمت ثبت نام مراجعه کنید.

0:00:0
0:00:0
0:00:0
0:00:0